Zaćma ( nazywa inaczej kataraktą) jest bardzo uciążliwą dolegliwością, która utrudnia sprawne funkcjonowanie, ponieważ oznacza zaburzenie widzenia. Typową cechą zaćmy jest zwłaszcza zła widoczność przy wysokim natężeniu światła i stanowczo lepsza o zmroku. Najlepszym sposobem na wyeliminowanie zaćmy jest zastosowanie zabiegu, ponieważ tylko w taki sposób można całkowicie pozbyć się schorzenia, a jak udowodniono, najskuteczniejsze metody zapewniane są aktualnie w Warszawie.
Czytaj więcej
W naszym kraju cały czas narzeka się na służbę zdrowia. Niestety, rzeczywistość jest taka, że jest na co. Wielomiesięczne kolejki, przemęczeni lekarze, ciągle niesympatyczne pielęgniarki – to codzienność polskich szpitali i poradni.
Czytaj więcej
Wymienia się wiele przyczyn występowania blizn. Te nieestetyczne skazy na cerze powstają w wyniku urazów mechanicznych albo bywają następstwem schorzeń czy trądziku. Bez względu na przyczynę niedoskonałości, prezentują się one bardzo nieładnie oraz często bywają źródłem kompleksów i złego samopoczucia psychicznego. Należy pamiętać, że współczesna medycyna estetyczna dysponuje nowoczesnymi narzędziami, które umożliwiają usunięcie blizn.
Czytaj więcej
Nowatorskie lasery używane w medycynie, które ma na swoim wyposażeniu między innymi klinika okulistyczna dają osobom cierpiącym na wady wzroku możliwość w całkowicie bezpiecznego i charakteryzującego się małą inwazyjnością usunięcia wad wzroku, do których zaliczane są dalekowzroczność, krótkowzroczność oraz połączenie wskazanych wad z astygmatyzmem. Za pomocą specjalistycznych mikrosoczewek można też leczyć takie wady, jak starczowzroczność.
Czytaj więcej