Co w miejsce usuniętych zębów, czyli przegląd metod na poprawę stanu swojej szczęki.

Niewłaściwe odżywanie, spora ilość słodyczy i niedokładna higiena jamy ustnej przeważnie będą się kończyć powstawaniem ubytków w zębach. Leczone na bieżącą pozwalają z reguły dotrwać takim zębom do późnego wieku, lecz jakieś zaniedbania w tym kierunku mogą się skończyć tym, że trzeba będzie zęba usunąć. I nawet utrata jednego zęba może spowodować duże problemy w szczęce.

Przez to, że na jednej stronie zęba nie będzie to mogą się pojawić mniejsze lub większe przechylenia sąsiednich zębów, o stronie wyglądu nie wspominając. U części osób z powodu braku paru zębów pojawić się też mogą kłopoty z językiem, a w skrajnych przypadkach zęby mogą po prostu wypaść. Obecnie nowoczesna dentystyka oferuje parę różnych metod na uzupełnienie brakującego uzębienia. O tym co to dokładnie jest i jakie z nich da się wykorzystać u danej osoby najlepiej może się wypowiedzieć dobry dentysta kraków, do którego koniecznie należy pójść, jeśli się będzie coś w tej kwestii planować.

Aranżacja gabinetu stomatologicznego

Autor: Paweł Bykowski
Źródło: http://pawelbykowski.wordpress.com/2013/11/05/gabinet-dentystyczny-nowoczesna-aranzacja-wnetrz/

Jeżeli chce się, aby nowe zęby były trwałe, wytrzymałe i co najważniejsze wygodne, to najskuteczniejszą techniką będą w takich przypadkach implanty płock zębów kraków. Technologia ta działa w taki sposób, że w kości dziąsła należy wkręcić specjalne tytanowe wkręty, na jakich następnie można trwale odbudować brakujące zęby. Implantolodzy polecają, żeby o implantach myśleć jak najwcześniej po usunięciu starego zęba – po kilku latach kości szczęki na tyle zanikają, że aby implant mógł się odpowiednio trzymać, to może być konieczna odbudowa kości, co wiąże się ze znacznie większymi kosztami i czasem.

Jednak pamiętać trzeba że decydując się na implanty zębowe kraków należy dokładnie się zbadać, ponieważ zabieg ich wstawiania może spowodować pewne powikłania. Przede wszystkim pacjent musi być ogólnie zdrowy, bez żadnych ciężkich dolegliwości, takich jak nowotwory, cukrzyca czy alergie. Nie powinno się niczego zataić w czasie wywiadu, gdyż zabieg wstawiania wstawienia wiąże się ze znieczuleniem, a w takich sytuacjach należy zawsze być ostrożnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*