Czas golenia – czyli delikatność i męskość w jednym

Golenie, jako męskie zajęcie, polegające na pozbywaniu się zarostu, towarzyszy silniejszej płci od zarania dziejów. Postęp cywilizacyjny pozwala mężczyznom traktować zgolenie zarostu jako swoisty rytuał.

zestaw do golenia

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Wybierz właściwą maszynkę
Skoro golenie to na pierwszy ogień idzie sprzęt. Maszynka do golenia, jak w każdej dziedzinie kosmetycznego rynku, maszynce nierówna. Za większą liczbę ostrz, markę (pokroju Wilkinsona czy Gillette, czy Edwin Jagger Razor), jakość paska nawilżającego dopłacamy nawet po kilkanaście złotych. Każdą dołożoną złotówkę mężczyzna odczuje później, w czasie golenia. Zarówno jeśli chodzi o samo usuwanie zarostu (tp przychodzi bez bólu) jak i sytuację po goleniu – a więc brak niedogolonych miejsc, krwawiących zacięć i tak dalej.

Gdy będziesz potrzebować uzupełniającego tekstu dotyczącego takiej kwestii, kliknij, a znajdziesz więcej pomocy tutaj (http://www.grano.pl/). One także okażą się przydatne!

To natomiast pozwala cieszyć się gładkim wyglądem skóry twarzy, którą preferuje większość dam.

Nie tylko maszynka, potrzeba zadbać o skórę
Nie byłoby jednak tego komfortu, nawet przy najdelikatniejszych paskach, gdyby nie odpowiednie nawilżenie skóry twarzy. Odpowiadają za ten stan firmowe żele do golenia, przeważnie dostępne w białym kolorze (po rozsmarowaniu). Niegdysiejsze delikatnie spienione mydło było z całą pewnością „twardszym” nawilżaczem. Pędzelkiem wcieramy żel z dużą dokładnością w każdy zakamarek który „pójdzie pod maszynkę”. Dziś żele nie są wydatkiem szczególnie zauważalnym, z pewnością większość panów dostaje takowe w prezencie od żony, matki, sióstr. W sieciówkach zdarzają się poza tym unikatowe promocje, w których dostępne będą zarówno żele do golenia oraz kremy męskie jako całość. Te ostatnie wychodzą poza „rytuał” golenia, dzięki nim mężczyźni wcale nie muszą się wstydzić tego, że używają zmiękczaczy do skóry rąk, czy twarzy. Praktyka wskazuje na to, że przejście na ten etap dbania o siebie jest bardzo płynne i dla wielu – także kobiet – szokujące. Szczęście i zrozumienie dzisiejszych czasów wymaga jednak od obu płci o dbania o swój wygląd.

krem do golenia

Autor: scott feldstein
Źródło: http://www.flickr.com
Jak widzimy, nie zapominanie o cyklicznym goleniu brody, wąsów i każdy inny rodzaj zarostu wymaga od panów zaopatrzenia się w sprzęt golący (maszynki lub golarki), piankę albo żele do golenia. Troszczenie się o męską twarz wcale nie kończy się na ogoleniu – bardziej troszczący się o siebie panowie nie omieszkają pominąć smarowania skóry kremem nawilżającym. Dla uzupełnienia witamin, czy minerałów zakładają również maseczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*