Czy łatwa do zrobienia jest operacja pochwy? Na czym ona polega? Czy jest niemożliwa w realizacji?

Operacja plastyczna pochwy to całkiem poważna sprawa, wykonywana jest przede wszystkim u pań, które przez poród doznały pęknięcia lub rozciągnięcia pochwy i krocza.

Problem ten odnosi się aż do dziewięćdziesięciu procent pań, które urodziły siłami natury. Dość często jest tak, iż krocze specjalnie się nacina, aby ułatwić poród. Jednakże pochwa nie może odzyskać już całkowitej sprawności, przez co potrzebne okazuje się jej zwężenie, żeby polepszyć elastyczność pochwy i polepszyć jakość życia seksualnego.

Spora ilość kobiet po porodach czuje zmianę, jaka odnosi się do intymnej strony życia – często objawia się ona obniżeniem satysfakcji ze współżycia seksualnego.

problem ginekologiczny

Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com

Na czym polega tego typu zabieg? Czym jest operacja plastyczna pochwy? Zabieg ten polega na zwężeniu pochwy oraz polepszeniu napięcia mięśni w pochwie. Ważnym elementem zabiegu jest właściwe usunięcie nadmiaru śluzówki pochwy, jak również czasami konieczność odtworzenie mięśnia. Do najważniejszych etapów operacji należą plastyka przedniej ściany pochwy oraz plastyka tylnej ścianki, a także plastyka krocza. W temacie pochwa – operacja plastyczna czytaj więcej informacji.

Zabieg zajmuje około czterdziestu pięciu minut, wykonywany może być w znieczuleniu ogólnym albo miejscowym. W miejscu wejścia do pochwy, na jej tylnej ścianie robione jest nacięcie, dzięki czemu możemy pozbyć się zbędnej tkanki. Potem zaszywa się ranę w taki sposób, by wejście do pochwy posiadało wygląd zgodny z życzeniem pacjentki. Po operacji zakłada się szwy rozpuszczalne. Po zajęciu się miejscem ściany pochwy ginekolog wykonuje plastykę krocza. zabiegi spa bydgoszcz tego typu koniecznie muszą być wykonywane w specjalistycznych miejscach, np. tu estetyka-intymna.pl/, gdyż ginekologia estetyczna to dość delikatna i wrażliwa dziedzina. Powinniśmy mieć pewność, iż znajdujemy się w dobrych rękach. To koniecznie musi być nasz priorytet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*