Czy robinie zdjęć w studio fotograficznym różni się od fotografii w plenerze?

Jeżeli rozpoczynasz właśnie swą przygodę z fotografią studyjną i masz przekonanie, że w miejscu przeznaczonym dla fotografów wszystkie zdjęcia będą doskonałe i to wręcz bez znacznego wysiłku, to możesz się bardzo zaskoczyć.
Chociaż fotografowanie w studio otwiera przed fotografem dużo nowych perspektyw, to i tutaj istnieje naprawdę wiele możliwości popełnienia błędów.

spojrzenie

Autor: Evandro Felippe
Źródło: http://www.flickr.com
Często niezwykle poważnych. Czytając poniższy artykuł łatwo się zorientujesz, że karygodne pomyłki robione podczas pracy w studio popełniają zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Dlatego też nie ma się co krępować niewiedzy, lecz raczej tego, że nie robi się nic, żeby ten brak wiedzy uzupełnić. Niechaj ten tekst będzie dla Ciebie inspiracją.

Ta ważna witryna (https://www.salonaturi.pl/) jest przyszykowana dla miłośników opisywanej problematyki. Jeśli zaliczasz się do nich, to kliknij na tego typu odnośnik.

Fotografowanie w dobrze urządzonym studio wiąże się z całkiem odmiennymi wymogami i stawia przed nami absolutnie inne wyzwania, niż wykonywanie zdjęć w plenerze. To fakt, że jest to przestrzeń bez wątpienia bardziej komfortowa, w której mamy zupełną kontrolę nad absolutnie wszystkim, co jest dla nas istotne z punktu widzenia fotografii.

Nie znaczy to jednak od razu, że nie ma miejsca tu na popełnianie jakichkolwiek pomyłek. Wręcz przeciwnie. Niniejszy tekst ma za zadanie, jeżeli nawet nie zapobiec popełnianiu pomyłek (ponieważ błądzić jest rzeczą ludzką), to chociaż uprzedzić, że tego typu możliwość niestety jest. Właściciel studio wynajmowanych fotografikom, dla przykładu na godziny oraz osoby, które są w tego typu miejscach jako obsługa czy asysta, dobrze w tym momencie wiedzą, o co chodzi.

Sami w czasie wizyty w jakimś studio oraz podczas rozmów prowadzanych z ludźmi, byliśmy zaskoczeni, jak wielu zawodowych fotografików z niezwykle bogatą listą publikacji, wystaw czy nagród na różnych konkursach, po przekroczeniu progu studio niestety zaczyna zachowywać się jak bezradne dziecko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*