Dentysta to nie tylko leczenie zębów – dowiedz się, jakie jeszcze zabiegi można wykonać w gabinecie

Wizyta u stomatologa to nie zawsze tylko leczenie zębów. Stomatolodzy świadczą szereg zabiegów, jakie pozwalają cieszyć się ładnym uśmiechem. Jeżeli wobec tego niedługo planujesz pójść na kontrolę, powinieneś wiedzieć, z jakich usług warto jest skorzystać, by nie odczuwać wstydu szeroko się śmiejąc.

Dentysta

Autor: Partha S. Sahana
Źródło: http://www.flickr.com
Najistotniejsze znaczenie ma naturalnie profilaktyka, do jakiej należy nie tylko leczenie ubytków, lecz również piaskowanie, umożliwiające usunięcie osadów, które pojawiają się w konsekwencji picia napojów lub palenia tytoniu. Kamienia natomiast można pozbyć się w ramach scalingu. Niniejsze zabiegi należy przeprowadzać raz na parę miesięcy, chyba że ze względów zdrowotnych, na przykład przy paradontozie, niezbędne są częstsze działania.

Poza profilaktyką ważna jest estetyczna stomatologia (Polecamy stomatolog ursynów) kraków, której głównym celem jest przywrócenie pięknego uśmiechu poprzez rekonstrukcje zębów, poprawę ich kształtu lub wybielanie prowadzone metodą nakładkową albo lampami w gabinecie. Możliwe jest także wybielanie martwych zębów, które przybierają niepożądany, szary odcień. Jeśli zaś z jakiś racji straciliśmy część albo całe uzębienie, niezbędne będą implanty zębów (źródło informacji). Choć to droga inwestycja, to niewątpliwie jest opłacalna, gdyż jej efekty są długotrwałe. Funkcją implantów jest wypełnienie ubytków po zębach, jakie niczym się od nich nie odróżniają poza tym, że są sztuczne. Przeciwdziałają zaniknięciu kości szczęki oraz sprawiają, iż znowu chcemy się uśmiechać.

Trzeba o nie dbać tak samo, jak o naturalne zęby, gdyż bakterie nadal gromadzą się w ustach, więc nie można zapominać o ich myciu. Implanty wyprodukowane są z tytanu i dobiera się je do konkretnego pacjenta, z tej przyczyny nie powinny wywołać reakcji alergicznych, jakie byłby sygnałem do ich usunięcia. Są bezpieczne, a zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.

Mając na względzie niniejsze propozycje można spytać swojego dentystę, jaki zabieg byłby najlepszy dla twoich zębów, aby poprawić ich wygląd. Dobry dentysta doradzi ci najlepsze rozwiązanie i zaproponuje plan leczenia dostosowany do twoich oczekiwań i możliwości finansowych, tak, abyś był zadowolony z rezultatu. O zęby dobrze jest dbać bez względu na wiek, muszą bowiem służyć nam przez resztę życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*