Dlaczego zapachy tak działają na nasze samopoczucie? Czym jest aromaterapia?

Eteryczne olejki są dosyć często wykorzystywane w aromaterapii, lecz nie jedynie. Środki z olejkami eterycznymi nie tylko odpowiadają za pielęgnację, bo ich naturalne aromaty świetnie wpływają na nasze samopoczucie.

zapach jaśminu
Każdy może to docenić, więc dobrze zdecydować się na takie olejki w kąpieli lub w trakcie masażu.
aromaterapia

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Aromaterapia (zobacz aromaterapię) to bez wątpienia wSPAniałe, pachnące ziołami oraz kwiatami olejki eteryczne. Aktualnie jednakże aromaterapię możemy przenieść do swojego mieszkania, bo tego typu cudowne olejki są zawarte w płynach do kąpieli, środkach do ciała czy żelach do mycia twarzy. Lecznicze olejki eteryczne najprościej pozyskać z różnych części roślin, mamy więc zapach jaśminu, (kliknij w link) korzeni czy nasion. Każdy z nich charakteryzuje się właściwościami antyseptycznymi, pewnie z nich orzeźwiają, pobudzają do działania, poprawiają nastrój, wpływają bardzo relaksująco.
Jeszcze kolejne z nich pomagają w zasypianiu, najlepiej łagodzą różnorodne bóle, to afrodyzjakami. Jak wiec widać, wybór jest świetny i jedynie od nas zależy, jaki stan chcemy wywołać. Kąpiel to bardzo przyjemna forma aromaterapii, która wpływa na każdy ze zmysłów, bo ciepła woda powoduje, że aromat jest naprawdę intensywny. Dzięki czemu można dodać sobie energii czy delikatnie rozluźnić ciało. Olejki, które dodawane są do kąpielowych kosmetyków, nie rozpuszczają się w wodzie, tak więc cały czas są na jej powierzchni. Zobacz również .
Olejki są także idealne do masażu.

Za pomocą olejków eterycznych można połączyć silne strony (zobacz kontentyweb) fizykoterapii z korzyściami, jakie płyną z wdychania i wcierania przez skórę takich esencji. Wspaniałe rozluźniają mięśnie, poprawia się również krążenie krwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*