Jak można odpowiednio dbać o włosy, jakiego rodzaju kosmetyków powinno się używać do ich pielęgnowania.

Jedną z istotniejszych spraw w czasie dbania o swój wygląd jest pielęgnacja włosów. Tak naprawdę najróżniejszych kosmetyków do tego jest bardzo dużo, lecz to z kolei może wielu osobom sprawiać pewien problem.

profesjonalne maski do włosów

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com
Tak naprawdę pielęgnowanie włosów rozpocząć trzeba od zorientowania się, jakiego rodzaju się ma włosy. Tak naprawdę jest ich kilka odmian, i do każdego powinno się używać właściwy rodzaj szamponu. Niektóre szampony mają właściwości osuszające, inne nawilżają, więc zastosowanie niewłaściwego rodzaju może tylko zacząć pogłębiać niekoniecznie pożądany stan. Można w tym celu wykorzystać pomoc doświadczonej kosmetyczki, jaka dokładnie sprawdzi włosy i pomoże wybrać najlepsze środki pielęgnacyjne. Szampony powinno się kupować od sprawdzonych firm, co do jakich będzie się miało pewność, że są one należytej jakości. Kiepskawe kosmetyki zawierają często w sobie różne związku uczulające i podrażniające, z tego też powodu należy z nimi uważać. Bardzo polecane przez klientki są na przykład profesjonalne kosmetyki Matrix, jeśli chodzi o nie, to spełniają najwyższe standardy jakości – więcej info.
kosmetyczki

Autor: NANTES
Systematyczne pielęgnowanie włosów odpowiednim szamponem jest bardzo ważne, lecz to nie wystarczy. Trzeba również regularnie stosować maseczki i odżywki, które pomagają utrzymać włosy w należytym stanie. Profesjonalne maski do włosów stosuje się przed myciem głowy i utrzymuje na nie namoczonych włosach przez wyznaczony czas – profesjonalnych masek do włosów. Maski (zobacz maski ffp3) powinny wniknąć do środka mieszków i włosów, nawilżając i odżywiając je w taki sposób. Dobra maska dostarcza włosom sporo istotnych substancji odżywczych, dzięki czemu są one dużo bardziej miękkie i delikatne. Za to odżywki mają za zadanie regenerować uszkodzone włosy, pełnią również funkcję ochronną. Odżywki należy, analogicznie jak szampony, dobierać do rodzaju włosów, bo tylko w takim przypadku będą w pełni skuteczne.

W odróżnieniu od maseczek odżywki najczęściej nakłada się po umyciu głowy, a następnie dokładnie płucze. Dobre odżywki mają w sobie szereg różnych substancji które poprawiają kondycję włosów, na przykład proteiny lub keratynę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*