Jaki fluid do twarzy warto wybrać w wypadku skóry mieszanej?

Każda pani rozumie, że codzienna pielęgnacja twarzy i odpowiedni make-up w przypadku, gdy mamy do czynienia z cerą mieszaną, może być niezwykle znacznym problemem. Skóra mieszana, która przedstawia połączenie skóry tłustej oraz suchej, wymaga szczególnego traktowania, w którym należy wziąć pod uwagę wszelkie jej wymagania.

podkłady do twarzy

Autor: Ariane Carmichael
Źródło: http://www.flickr.com
Olejek arganowy

Źródło: lokikoki.pl
Czy jednak do pielęgnowania oraz do makijażu cery mieszanej potrzebujemy kilku różnorodnego typu kosmetyków – podpowiemy w jaki sposób każdego dnia postępować z tym powodującym problemy rodzajem skóry. Na rynku kosmetyków moglibyśmy znaleźć przykładowo podkłady do twarzy, które zostały odpowiednio dostosowane do potrzeb takiej problematycznej skóry mieszanej. Skupiają one właściwości zwilżające oraz matujące, dzięki czemu skóra może być nawilżana, a jednocześnie przesadna produkcja serum przez gruczoły łojowe jest ograniczona. Należy jednak wyraźnie zaznaczyć, że dużo podkładów tego rodzaju oddziałuje na skórę bardziej, niż jednokierunkowo, zatem skutecznego matowania albo nawilżenia cery. Jeżeli więc będziemy chcieli uniknąć polepszenia kondycji jednej części twarzy kosztem drugiej, powinnaś jednak korzystać z dwóch różnych preparatów.
Jeśli decydujemy się na dwa różne podkłady do makijażu skóry mieszanej, powinniśmy zawsze pamiętać o tym, żeby ich kolory okazały się w najwyższym stopniu zbliżone. Najlepiej dobierać kosmetyki od takiego samego wytwórcy, gdyż wtedy możemy mieć pewność, że paleta barw będzie wzajemnie bardziej podobna.

Podczas wyboru podkładu do twarzy, szczególną uwagę warto zwrócić na preparaty renomowanych firm, których receptura była wzmocniona przez pigmenty hybrydowe, a które pozwalają na idealne dopasowanie do naturalnego odcienia cery.

Dajemy Ci darmowy wgląd do następnych treści, jeśli opisy zawarte na tej stronie bardzo Cię zaaferowały. Zatem nie zwlekaj!

Dzięki takiemu rozwiązaniu zminimalizujemy także ryzyko tego, że barwy podkładów do twarzy będą się wzajemnie bardzo różnić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*