Jakie istnieją typy masażu, jak oddziałują na nasze ciało? Który masaż jest najlepszy dla naszych potrzeb?

Masaż powinien rozluźnić i odprężać określone partie ciała. Tak to wygląda, bo ulega poprawie przepływ krwi, a to wpływa na uśmierzenie dolegliwości i poprawia ogólne samopoczucie. Istnieje kilka typów masaży, różnić się one mogą technikami oraz kolejnością ich zastosowania.

masażystka

Autor: http://sxc.hu/
Źródło: http://sxc.hu/
Masaż klasyczny to najbardziej popularna forma masażu. W jego obszarze jesteśmy w stanie wyróżnić masaż leczniczy, relaksacyjny i pobudzający. Mogą się różnic intensywnością oraz formą. Masaż relaksacyjny musi być wykonywany delikatnie powolnymi długimi ruchami. Mają one na celu uspokojenie oraz wyciszenie pacjenta. Jego najistotniejsze założenia to odprężenie, odświeżenie organizmu. Masaż relaksacyjny z różnymi olejkami nazywamy masażem aromaterapeutycznym.

Można takie olejki wcierać w ciało albo rozpylać je w powietrzu. W zależności od wykorzystywanej kompozycji takich olejków, terapia będzie działać relaksacyjnie i uspokajająco. Do masażu leczniczego można zaliczyć również masaż rehabilitacyjny. Łączy się z różnorodnymi technikami rehabilitacji, które są wykorzystywane w ramach terapii po urazie, operacji lub wypadku. Jedną z takich metod jest masaż segmentarny. To masaż który opiera się na powiązaniach między pasmem skóry, tkanki podskórnej, a także tkanką mięśniową. Masaż izometryczny to jedna z rodzajów masażu rehabilitacyjnego. Polega on na intensywnym masowaniu mięśni w trakcie skurczu izometrycznego. Dzięki temu rozwija się nasza masa, powiększa siła mięśniowa. Odnajduje zastosowanie u chorych z zanikami mięśniowymi, a także u sportowców, którzy chcą poprawić swoją masę mięśniową. Bardzo popularny i dosyć często stosowany jest masaż sportowy.

masażysta

Autor: Ludovic ETIENNE
Źródło: http://www.flickr.com
Siłę różnorodnych technik należy przystosować do indywidualnych wymagań sportowca, a także rodzaju dyscypliny sportowej, jaką zawodnik uprawia. Najważniejszy cel masażu sportowego to niwelowanie objawów patologicznych, mogą one się pojawić przez duże i długo trwające przeciążenia. A pojawiają się często w sporcie wyczynowym. Wszystkie te rodzaje, a także inne najkorzystniej przeprowadzać w specjalistycznym salonie, jak nasz warszawski salon – (sprawdź salon urody wrocław) masażu . Dzięki czemu mamy gwarancje, iż masaż będzie zrobiony profesjonalne, bezpiecznie, a my będziemy wspaniale wypoczęci oraz zrelaksowani. To w sumie najważniejsze zadanie masażu, tak więc miejmy na uwadze, żeby wybierać najlepsze salony masażu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*