Jakie możemy wymienić rodzaje liposukcji?

W związku z faktem, że systematycznie wzrasta liczba osób, które są dotknięte otyłością, odsysanie tkanki tłuszczowej cieszy się bardzo dużą popularnością.
Osoby, u których ćwiczenia fizyczne oraz dieta nie przyniosły wymaganych rezultatów, poddać się mogą zabiegowi odsysania tkanki tłuszczowej.

Liposukcja jest to zabieg refundowany przez NFZ pod wymogiem, że dotychczasowe metody terapii są nieskuteczne. Liposukcji nie możemy traktować jako formy odchudzania. Zabieg (kliknij link kosmetologia szczecin) taki niesie świetne wyniki, kiedy modelujemy sylwetkę. Tkanka tłuszczowa niezwykle wielokrotnie jest gromadzona w obrębie talii, brzucha albo ud. U niektórych mężczyzn można by zaobserwować ginekomastię. W przypadku SAL do obcowania mamy z klasyczną odmianą liposukcji. Rurkę z plastiku określaną kaniulą wprowadza się do tłuszczowej tkanki i podłącza się do szczególnego aparatu. W związku z tym, że to narzędzie wytwarza ujemne ciśnienie, z komórek uszkodzonych odprowadzić można naddatek tłuszczu.

u stomatologa

Autor: Andrew Fresh
Źródło: http://www.flickr.com
Liposukcja wibracyjna opiera się na użyciu specjalistycznego urządzenia, które powoduje ruch kaniuli. W taki sposób są uwalniane komórki tłuszczowe z otaczających tkanek oraz mogłyby być one odessane. U osób, które zdecydowały się na liposukcję laserową wprowadzana jest kaniula ze światłowodu lasera. Laser produkuje bardzo duże ilości energii, które przyczyniają się do rozpuszczenia tkanek. W związku z tym, że w czasie trwania zabiegu dochodzi do koagulacji naczyń, ryzyko powstania urazu jest zmniejszone do minimum. Tłuszcz, który jest rozpuszczony przez laser ulega odessaniu. Energia emitowana przez laser napina cerę. Liposukcja rotacyjna charakteryzuje się bardzo wysoką efektywnością. Pod wpływem wibracji kaniula porusza się w trzech płaszczyznach.

Emituje jednocześnie infradźwięki i sprawia, że tłuszcz uwolniony jest ze struktur włóknisto-nerwowych. Osoby, bojące się liposukcji tradycyjnej, skorzystać mogłyby z metod alternatywnych. Dobrana w odpowiedni sposób technologia redukuje krwawienie oraz przywraca jędrność skórze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*