Jakie witaminy musi zawierać dobry krem do twarzy?

Jakikolwiek produkt do pielęgnacji ciała nie dba tak doskonale o naszą skórę, jak kremy. Zwilżają, ochraniają ją przed spalinami, słońcem czy wiatrem i rewitalizują skórę twarzy. W nocy natomiast pomagają jej się zregenerować.

Jednak w jaki sposób wśród tak dużej ilości kremów znaleźć właściwy środek dla siebie? W niniejszym tekście podpowiemy, czym się powinnaś sugerować, aby Twój wybór był udany.
krem

Autor: Madix
Często sugerujesz się jedynie ceną kremu, efektownym opakowaniem, radą swojej koleżanki czy też dla przykładu dajesz się skusić jakiejś reklamie. Potem w praktyce, kiedy już kupisz nowy krem, wbrew pozorom nie jesteś pewna, czy był to dobry wybór. Lepiej zatem poprosić sprzedającego o parę próbek różnych kremów w saszetkach, żeby sprawdzić ich działanie na własnej skórze, a dopiero później mogłabyś dokonać takiego zakupu o większej pojemności. Warto również, abyś dokładnie rozumiała, co powinien posiadać krem pielęgnacyjny, żeby faktycznie troszczył się o Twą skórę oraz kiedy i jak często trzeba go zmienić. Nie każdy bowiem krem jednakowo działa na skórę, a jeśli nie odpowiada jej wymaganiom, może nawet zrobić krzywdę.

Prezentowany wątek omawia bardzo interesujące tematy – jeżeli chcesz przeczytać podobny materiał, zobacz śmiało to omówienie (https://www.maruna.wroclaw.pl/fitoterapia/).

Czasem jest po prostu za mocny. I tak preparat antybakteryjny podrażni oraz niestety wysuszy skórę suchą, krem tłusty wywoła z kolei to, że skóra tłusta będzie się w jeszcze większym stopniu przetłuszczać oraz będzie nieładnie błyszczeć.

Sposób na niebezpieczne znamiona

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Pokój hotelowy

Autor: Ann
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsze dla cery są witaminy. Najlepiej pochłania się witamina A, którą wychwytują specjalistyczne receptory, które znajdują się w naskórku. Mieszanka ta doskonale wzmacnia cerę i pomaga jej się odnowić, rozjaśnia plamki, zmiękcza naskórek i zapobiega trądzikowi czy tworzeniu się zaskórników. Natomiast witamina C pobudza wzrost włókien kolagenowych w skórze właściwej i równocześnie troszczy się o jej jędrność oraz elastyczność.

Jest także razem z witaminą E znakomitym przeciwutleniaczem, chroniącym skórę przed wolnymi rodnikami, czyli cząsteczkami przyspieszającymi starzenie się skóry. Natomiast prowitamina B5 stymuluje komórki do regeneracji i chroni naskórek przed różnego typu podrażnieniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*