Świetne sposoby na uporządkowanie kosmetyków w łazience- akcesoria, które możemy wykorzystać do uporządkowania akcesoriów

Domeną kobiet jest to, że zwykle posiadają wiele kosmetyków. Łazienka uginająca się od buteleczek i słoiczków spędza sen niejednemu z panów, który mieszka z kobietami. Wszystkie kosmetyki możemy jednak mądrze poukładać i przechowywać tak, aby nikomu nie przeszkadzały.

kosmetyki, kobieta

Autor: Laura D’Alessandro
Źródło: http://www.flickr.com
Posiadanie niewielkiej łazienki wiąże się z przymusem odnalezienie idealnego sposobu na przechowywanie wszystkich akcesoriów. Czasem jest to niezwykle trudne, kiedy nasza łazienka ma nietypowy kształt czy też mamy na prawdę niewiele miejsca. Jeśli nasz pokój sypialniany jest większy, można zdecydować się na umieszczeni w niej toaletki, do której można przenieść niektóre z kosmetyków. Toaletka jest dobrym rozwiązaniem, gdyż można przy niej wykonać makijaż (zobacz również – igła makijaż permanentny) lub fryzurę, bez potrzeby zajmowania łazienki pozostałym domownikom. Najlepiej zakupić taką, która ma podświetlane lustro a także wiele przegródek bądź szuflad. Można w niej też trzymać swoją biżuterię, której zapewne jest równie dużo, co rozmaitych kosmetyków do pielęgnacji ciała, cery lub włosów.

Jeżeli chodzi o porządkowanie kosmetyków w łazience, najlepsze będą pojemne szafki. Gdy jednak nie mamy na nie miejsca przydadzą się wszelkiego typu pojemniki, na przykład pojemnik na kosmetyki albo na szczoteczki do zębów i na waciki kosmetyczne. W wielu punktach sprzedaży można nabyć gustowne zestawy takich pojemników w skład których wchodzą przykładowo niebanalne mydelniczki lub pojemniki na mydło w płynie. Bardzo przydatne będą wszelkiego rodzaju skrzynki czy też kuferki, w których można trzymać drobne kosmetyki.

Pojemnik na kosmetyki

Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki takiemu uporządkowaniu ich, zawsze będziemy wiedzieć w jakim miejscu ich szukać oraz dodatkowo zadbamy o ład w łazience. Szafkę pod umywalką zarezerwujmy tylko na środki czystości, których używamy do sprzątania pomieszczenia. Nie przechowujmy wraz z nimi kosmetyków albo wacików do zmywania makijażu, bowiem z pewnością nie chcemy, by zostały one pobrudzone silnie chemicznymi środkami czystości. Pięknie urządzona łazienka może stracić na uroku, gdy będzie zapełniona nieuporządkowanymi kosmetykami. Warto dbać o ich porządek a także wyposażyć się w funkcjonalne opakowania, które często mogą dodatkowo ozdobić wnętrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*