Świetne właściwości srebra i oleju

Zapewne niewiele osób zna cudowne właściwości naturalnych substancji, takich jak olej arganowy. Przez brak wiedzy dużo tracimy,ponieważ ich zastosowanie jest o wiele większe.

Mogą one nam posłużyć nie tylko do gotowania i eksperymentów kuchennych czy w preparatach kosmetycznych do polepszenia wyglądu ale w pierwszej kolejności do zwalczania i zapobiegania infekcjom.

Czego nie spodziewamy się po oleju arganowym?

Olej arganowy produkowany jest z owoców arganii żelaznej, ma kolor znacznie ciemniejszy od powszechnie używanej w kuchni oliwy. Wytwarzany jest on z drzewa arganowego które rośnie wyłącznie na półpustynnych częściach Maroka. Za wyjątkiem zastosowania w gastronomii do pieczenia lub nadawania posiłkom przyjemnego zapachu, wykorzystywany jest także w kosmetyce i lecznictwie. Ze względu na wysokie koszty wytwarzania preparatów kosmetycznych zawierających ten olejek, jego ograniczoną dostępność, a także unikalne właściwości pielęgnacyjne, kosmetyki (zobacz: dermokosmetyki naturalne) takie są drogie. Mają właściwości delikatnie napinające a także niwelują oznaki starzenia się skóry i chronią włosy.

Medyczna moc olejku

Właściwości dobroczynne oleju arganowego znane są od zarania dziejów. Korzystano z nich do zwiększenia odporności organizmu, leczenia ran i ograniczania infekcji bakteryjnych i pasożytniczych.

Antyczny sposób na zdrowie

Następną bardzo skuteczną substancją o leczniczym i uniwersalnym zastosowaniu jest srebro koloidalne. Jest ono czystym metalem szlachetnym i zarazem pierwiastkiem śladowym, zbudowanym z sub mikroskopijnych atomów zawieszonych w wodzie. Pierwiastek ten jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszego ciała, jego niedobór prowadzi do zakłócenia pracy układu immunologicznego. Podobnie jak olejek arganowy, srebro koloidalne przyspiesza leczenie ran, zwalcza i łagodzi skutki łuszczycy i grzybic oraz ma działanie antyseptyczne. Metal ten, używany jest również uzupełniająco w leczeniu chorób takich jak angina, grypa, zapalenie oskrzeli czy zatok.

Zanim skusimy się na syntetyczne preparaty, skorzystajmy w pierwszej kolejności z tego, co oferuje nam natura. Z jej dobroczynności korzystają ludzie od zarania dziejów, lecząc się i chroniąc od chorób. Natura dała nam ogromne możliwości zwalczania stresu, dodawania energii czy zwalczania chorób. Wystarczy tylko rozejrzeć się dookoła i skorzystać z ich dobroczynnego działania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*