Utrzymanie higieny osobistej jako czynnik warunkujący właściwe międzyludzkie kontakty

Higiena ciała od zarania dziejów jest czynnikiem warunkującym to, jak będzie się widzianym przez otoczenie. To, czy będzie się pachnąć świeżo, chociaż niekoniecznie drogimi perfumami, czy właśnie intensywnym zapachem będzie się chciało zatuszować jakieś zaniedbania w zakresie tej dość osobistej bądź co bądź sferze, będzie stanowić o poziomie i miedzy ludzkich relacjach takiej osoby z innymi.

Marconio.pl: wanny

Źródło: http://www.marconio.pl/#!wanny-z-hydromasazem/c194b
Powinno się zadbać staranniej o własną higienę, bowiem w najmniej oczekiwanym momencie może okazać się, że pewne zaniedbania w tej kwestii mogą rzutować mało korzystnie na wizerunek. Nie będzie tu chodzić tylko o codzienne korzystanie z wanny czy prysznica, ale o dbanie o ogólny wygląd jako taki. Przetłuszczone strąki, które dawno nie widziały fryzjera czy pożółknięte, nieumyte zęby(zobacz: protetyka stomatologiczna puławy) i nieświeży zapach z ust bardzo często już na pierwszy rzut oka dyskwalifikują taka osobę w jej otoczeniu.

Tak samo odrażające mogą być brudne paznokcie czy poplamione ubranie. Niewłaściwa dbałość o podstawowe elementy higieny osobistej kojarzy się bowiem z niższym poziomem kultury lub brakiem wychowania. A ludzi wyróżniających się negatywnie raczej większość będzie unikać.

Co interesujące podobne braki spotyka się zwykle właśnie pośród ludzi o słabym wykształceniu, albo pozostających w trudnej sytuacji finansowej, zwłaszcza pośród bezdomnych. W tym ostatnim przypadku opisywane zaniedbania można uzasadnić brakiem możliwości regularnego korzystania z łazienki. Lecz i pośród ludzi nie mających podobnych problemów nie będzie brakować tych bardziej zaniedbanych. Tutaj powodem bardzo często jest kultura jaką się wynosi z rodzinnego domu, gdzie przestrzeganie zasad higieny było traktowane jako niezbyt istotny element codziennego funkcjonowania. A jak widać tego typu przyzwyczajenia ciężko zmienić, tym bardziej, że bezpośrednia rozmowa raczej nie wchodzi w grę. Będą pozostawać dyskretne sugestie, albo zmniejszenie kontaktów z taką osobą, choć niekiedy powiedzenie wprost jakie się ma zdanie na ten temat powoduje, że ktoś jednak zobaczy, jak to w jego przypadku będzie wyglądać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*