W jaki sposób radzić sobie z bólem w czasie golenia?

Zacięcia przy goleniu bolą każdego mężczyznę. Z drugiej strony jest to zupełnie wytłumaczalny i rozumiany powód, przez który skóra twarzy goi się co najmniej kilka dni. Dzięki stosowaniu żeli firmowych po goleniu, bogatych w substancje szybko-gojące, proces ten możemy skrócić bardzo zdecydowanie.

Golenie „firmówkami” przyspieszy gojenieUmiejętności w trakcie golenia są niewątpliwie najważniejszym wyznacznikiem powodzenia oraz ostatecznego rezultatu tej czynności. Bez właściwej wprawy, znajomości zarostu nie pomoże nawet najlepszej jakości maszynka, komplet akcesoriów dedykowany od firmy dr Harris czy Baxter of California, czy ciągłe balsamowanie twarzy (Baxter of California – mydło). Zbagatelizowanie wrażliwej skóry twarzy, nieprawidłowy kąt przy stawianiu maszynki powodują niemal zawsze urazy. Tego typu postępowanie zawsze kończy się krwią przed lustrem.

kosmetyki do golenia

Autor: András Bögöly
Źródło: http://www.flickr.com

Pamiętajmy poza tym, że w przypadku golenia ważny jest też dobór odpowiedniej maszynki, nie warto na niej oszczędzać. Zacięcie może jednak pojawić się zawsze. Kremy po goleniu dają skórze męskiej twarzy wilgotność, gwarantują też szybsze gojenie się po występujących zacięciach. Do tamowania ran służy także ałun, dostępny np. jako dezodorant w sztyfcie. Jego funkcje nie ograniczają się jedynie do goleniowej kwarantanny – ałun jest również znakomitym sposobem na pozbycie się niemiłego zapachu z organizmu (ałun – zobacz). Stąd też stosowany w praktycznym opakowaniu jako sztyft, posłuży panom przez nawet rok.

Ostrożności nigdy za wielePośpiech każdego dnia sprawia, iż na wiele czynności, w tym golenie, nie mamy czasu.

Nie czekaj- przejdź do serwisu toczenie ręczne, żeby poznać ciekawe fakty na przedstawiany w wpisie temat. Czekamy na twą recenzję!

Często w najlepszym przypadku można na nie poświęcić kilka minut. Wtedy łatwo o zacięcie się, które spowodowane jest naszą nieuwagą oraz za dużym pośpiechem.

maszynka do golenia
Warto wtedy zastanowić się nad czynnością, której widocznie poświęcamy zbyt mało czasu. Zgolenie włosów na twarzy to nie jest kwestia jednego szybkiego ruchu pędzelka i żyletki, a wielu panów niestety właśnie w taki sposób wykonuje tę czynność. Zanim postawią na droższe kosmetyki niech wezmą sobie prostą radę – niczym kierowcy na drodze – do serca. Spowolnienie golenia, wydłużenie ruchów oraz poprawki (golenie z i pod włos) na pewno przyczynią się do zmniejszenia zacięć oraz odczuwanego bólu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*