W jaki sposób rozwiązywać problem z włosami i skórą na głowie?

Włosy pełnią niezwykle istotną funkcję dla organizmu, chroniąc skórę głowy i osłaniając ją od niskich temperatur. Posiadają również bardzo ważną funkcję pod względem estetycznym, gdyż są ważnym składnikiem wyglądu. Od odpowiedniej fryzury zależy bardzo dużo, można za jej pomocą na przykład optycznie zmieniać owal twarzy. Staranne dbanie o włosy to nie wyłącznie domena pań, ale wszystkich ludzi.

farbowane włosy

Autor: Simson Petrol
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie występuje szeroki wybór rozmaitych kosmetyków do włosów, służących do mycia, stylizacji i tak dalej. Jest jednak tendencja do wytwarzania takich środków z dużym udziałem różnorodnych środków syntetycznych, które mogą wpływać negatywie na skórę na głowie. Problem osłabionych i wypadających włosów obecnie występuje bardzo często. Źródła prezentują rozmaite sposoby na radzenie sobie z tym, nie zawsze efektywne.

Specjalne środki kosmetyczne do włosów
Na opakowaniach kosmetyków dostępnych w drogeriach niejednokrotnie znajdują się obietnice zbawiennego działania dla włosów i skóry na głowie, tymczasem w składzie znajdują się tam szkodliwe składniki. Przykładowy szampon na słabe włosy nie powinien na przykład zawierać oblepiających włosy i drażniących silikonów – więcej. Pod tym względem stosunkowo dobrze działają szampony ziołowe, które jednak warto stosować z odżywką, niwelującą efekt szorstkich włosów. Do radzenia sobie z problemem wypadających włosów polecane są różnorodne wcierki, czyli specjalistyczne odżywki do wcierania w skórę głowy. Niektóre wcierki są bardzo skuteczne, oprócz powstrzymywania wypadania wywołują również porost nowych włosów.

Leki dostępne w aptekach
W kwestii wypadania włosów, to stanowi ono szczególnie duży problem dla mężczyzn w określonym wieku. U niektórych łysienie rozpoczyna się wcześniej, u innych później, niemal zawsze jednak stanowi duży problem dla psychiki. Na powstające zakola panowie stosują rozmaite środki, również dostępne w aptece. Idealnie skuteczny lek (zobacz arechin bez recepty) na łysienie dla mężczyzn niestety nie został jeszcze stworzony, jednak istnieją takie, które dają skutki – przykład. Najczęściej są to leki kupowane w specjalnych ampułkach, których zawartość wciera się regularnie w skórę głowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*