W jaki sposób trzeba wybierać zapach kosmetyków i jak długo jest on wyczuwalny?

Kiedy zdecydowałaś się już na określony typ perfum i chciałabyś nabyć je na zimę, na lato, do biura, na spotkanie czy też na wieczór lub ważne spotkanie, możesz teraz przystąpić do doboru zapachu, który będzie spełniał postawione przez Ciebie cele.
Jakiego rodzaju to muszą być kryteria? Nie ograniczaj się zatem jedynie do kryterium: „aromat mi się spodobał”, ponieważ to kryterium jest naturalnie istotne, ale nie powinno być jedyne.

czysta woda

Autor: McKay Savage
Źródło: http://www.flickr.com
zmiana pieluchy

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Powinny być wzięte pod uwagę również odmienne cele, jakie mogą się przydać. Zwracaj uwagę na osoby, w towarzystwie których będziesz siedzieć. Nie może to być przecież tego typu zapach, że wybierając się na spotkanie ze swoim dyrektorem, użyjesz perfum, które będą Ci się podobać, ale które będą wzbudzać niezwykle negatywne reakcje u prezesa.

Wiedz, że wnikliwe opracowanie to często najbogatsze źródło danych? Tak jest i w tym wypadku – gdy wejdziesz na ten odnośnik, przeczytasz inne użyteczne materiały.

Sześć rzeczy, które powinnaś mieć w szafce w sezonie jesienno-zimowym: warto tutaj trzymać się klasyki, tego typu zasady stosują bowiem dobre hotele przy doborze swych mebli oraz wystroju pomieszczeń.

Stosowanie zasady klasyki zalecają także podręczniki savoir-vivre przy wyborze napojów oraz potraw na ważne imprezy, na jakich będą osoby, których preferencje smakowe są różne. Ta reguła zawsze się sprawdza. Jeśli wybierasz zapachy, wąchając perfumy we flakonie, po naniesieniu ich na dłoń, popełniasz pewien błąd, i to z paru względów. Pierwszy generalny powód jest taki, że duża część Polaków emituje zapachy w czterech fazach oraz podczas dowolnej fazy zapach jest trochę inny.

Po otwarciu flakonu wyłania się na krótki czas zapach zdominowany przez obecny w perfumach alkohol, który niesie ze sobą niektóre najbardziej dominujące nuty zapachowe. Na zakupy trzeba udawać się, kiedy cera jest czysta i pozbawiona aromatu produktów do pielęgnacji ciała oraz perfum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*