Zaszalej z głową czyli popularne fryzury na lato 2015

Fryzjerskim hitem tego lata będzie pozorny nieład i styl „prosto z plaży”. To uczesanie nie ma nic wspólnego z tradycyjnym skrętem, lokami czy falami. Nadaje się zarówno do włosów delikatnych, którym dodaje objętości, jak i grubych, gdyż pomaga je zdyscyplinować.

Najprościej można by go nazwać kontrolowanym nieładem. Lecz ten pozory bałagan potrzebuje odpowiedniego przygotowania włosów . Zależnie od czasu jakim dysponujemy, dobrze jest albo zapleść przed nocą warkocze, rano je rozpleść, delikatnie przeczesać palcami i utrwalić sprayem, albo po umyciu i wysuszeniu zakręcić włosy na lokówkę lub prostownicę, wyjąć pojedyncze pasma, delikatnie ugnieść dłońmi a następnie nałożyć kosmetyk do stylizacji. Do stworzenia plażowych fryzur typu beach waves powstały wyjątkowe kosmetyki (żele, pudry, spraye i lakiery). Efekt, który dzięki nim uzyskamy, potocznie przyjął nazwę „next day hair”. Profesjonalne kosmetyki do włosów na lokikoki.pl!

Na pokazach wielkiego fryzjerstwa prym wiodą puszyste fryzury. Lecz jak zwiększyć objętość cienkich i delikatnych włosów tak aby się nie sklejały? Ta kwestia zaprząta od lat umysły naukowców w laboratoriach firm fryzjerskich. Właśnie znajdziemy w sklepach stacjonarnych jak i tych w sieci bardzo obiecujące produkty do włosów.

Fryzura , stylizacja AUDREY HEPBURN

Autor: Artego
Źródło: Artego

Jednym z nich jest aktywator do spłukiwania, którego kilka kropel dodajemy do naszej codziennej odżywki lub maski czy jedwabiu do włosów – . Jeśli marzy nam się zmiana na włosach możemy sięgnąć po kolorowe kolorowe worki do segregacji śmieci kredy do włosów. Możemy je podziwiać na włosach do trzech myć, więc doskonale nadają się na imprezę czy weekendowy odpoczynek. Żeby jednak nie przekroczyć delikatnej granicy kiczu, odważmy się na monochromatyczność. Stan włosów na pewno się nie pogorszy, bo kredy działają powierzchniowo. Instrukcja obsługi jest prosta. Podkładamy pod wybrane pasmo papierowy ręcznik, przeciągamy kredą i…gotowe. Efekt zapędów fryzjerskich wskazane jest dodatkowo utrwalić lakierem.

Najważniejsze: grunt aby fryzura nie była zbyt wypracowana. Włosy nie mają przypominać hełmu, ani blachy wyprostowanej żelazkiem. Jeżeli uwielbiamy prostownicę, latem nie korzystajmy z niej często, a modelujmy włosy na szczotce. Uzyskamy większą objętość, dzięki czemu unikniemy efektu spłaszczenia, jak przy żelazku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*