eliminacja odcisków, terapia odcisków

Nagniotek powstaje w wyniku przewlekłego ucisku na jeden punkt. Jest to powłoka zrogowaciałego martwego naskórka, w którym tkanka skórna przez ciągłe podrażnienia twardnieje i obumiera, stanowiąc zgrubienie z rdzeniem w konturze stożka. Nieleczony nagniotek generuje najpierw przenikliwy, następnie ostry kujący ból. Leczenie odcisków można rozpocząć od domowych procedur.

Stopy

Autor: Joy Holland
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety nie zawsze one pomagają. Można dodatkowo sięgnąć po gotowe preparaty dostępne w aptekach w postaci płynów, maści, albo plastrów. Niezwykle popularne są obecnie plastry na nagniotki z substancją eliminującą nagniotek, albo osłonowe. Przy użytkowaniu plastrów powinno się uważnie je przyklejać bo mogą się przemieszczać – kliknij tutaj.

Są proste i praktyczne w aplikowaniu, trzeba jednak w każdym wypadku bezwzględnie stosować się do zaleceń na opakowaniu, albo wskazówek farmaceuty. Jeżeli leczenie (dobry dentysta warszawa bielany) odcisków tymi rozwiązaniami nie pozbawiły nas bolącego kłopotu, to musimy wyeliminować modzel w gabinecie kosmetycznym, albo chirurgicznym.

Niejednokrotnie zabieg trzeba przeprowadzić cyklami. Miejsce po wyeliminowanym modzelu specjalista ochrania odpowiednimi wyłożeniami, bądź poduszeczkami. Eliminowaniu modzeli niejednokrotnie towarzyszy ból, toteż na zabieg najlepiej zdecydować się w czasie, kiedy można pozwolić wypocząć własnym stopom – soulima.pl.

Leczenie

Autor: Keoni Cabral
Źródło: http://www.flickr.com
Odcisk to znaczne pogrubienie i akumulacja tkanki rogowej naskórka w jednym miejscu. Modzele na ogół tworzą całkiem duże, płaskie nagromadzenie zrogowaciałej masy o żółtym zabarwieniu i okrągłym, czy też owalnym konturze, przeważnie są bezbolesne.

Usuwanie modzeli można rozpocząć od kwasu salicylowego. Można również moczyć stopy w ciepłej wodzie, a potem za pomocą pumeksu pocierać martwy naskórek. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak wizyta u podologa. W żadnym razie nie można wycinać modzeli osobiście. Jeśli w wyniku pojawienia się modzeli zaszła przekształcenie struktury kości, doktor może podjąć decyzję o zabiegu. By usuwanie modzeli nie dotyczyło nas zbyt często, powinno się nosić wygodne buty. Modzele tworzą się też w wyniku nieleczenia reumatoidalnego zapalenia stawów. Mogą być również skutkiem platfusa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*