Olej kokosowy – naturalna odżywka dla cery a także włosów

Znajomość zastosowań olejków roślinnych do celów kosmetycznych jest zaledwie okruszkiem tego, co wiedzą o nich osoby żyjące na Wschodzie.
W szczególności doceniany jest tam olej kokosowy, nazywany „królem olejów”.

olejki do włosów

Autor: Domzdrowia.pl
Źródło: Domzdrowia.pl
Już na stałe zakorzeniony jest on w pielęgnacyjną tradycję Afryki, wysp Pacyfiku, a również Ameryki Środkowej oraz Południowej. Według Ajurwedy najlepsze dla ciała są te kosmetyki, które możemy zjeść. Wymóg tenże doskonale spełnia olejek kokosowy, będący jednym z najzdrowszych tłuszczów świata kompletna oferta na stronie oferty na stronie . Specyficzna budowa kwasów tłuszczowych a także duża zawartość witaminek a także minerałów sprawia, iż olejki do włosów na podłożu kokosa będą kosmetykiem o bardzo głębokim działaniu odżywczym.
Mnóstwo osób obawia się, że olej pozostawi na skórze nieprzyjemną tłustą warstewkę. W wypadku oleju kokosowego obawy te są absolutnie nieuzasadnione, dlatego że absorbuje się szybko, nie zostawiając kleistej powłoki. Już po chwili skóra staje się uspokojona i miękka jak cera dziecka. Wskazane jest stosować olej kokosowy po kąpieli, bowiem zapewnia nie tylko właściwe nawilżenie, lecz także znakomitą barierę osłonową przed rozwojem bakterii. Z tego względu będzie odpowiedni nawet do bardzo wrażliwej cery (polecamy stronę lokikoki.pl w wolnej chwili), także atopowej bądź dotkniętej egzemą. Prędko osłabia stany zapalne, nie podrażniając delikatnego naskórka.

Zamiast syntetycznych oliwek dla dzieci warto wybrać absolutnie naturalny kosmetyk, jakim jest olejek kokosowy maseczka kokosowa do włosów. Polecana jest również maska (zobacz maski ffp2) kokosowa do włosów, jaka świetnie zastępuje chemiczne odżywki do włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*