Jakie są przyczyny powstawania się przebarwień na skórze?

Zmiana koloru skóry to miejscowe oraz nadmierne nagromadzenie się barwnika w kolorze brązowym. To w rzeczywistości zwiększona ilość melaniny, dająca efekt brunatnych plam o zróżnicowanym rozmiarze.
Może to mieć podłoże hormonalne, genetyczne (np.

piegi), polekowe jak to się zdarza po niektórych antybiotykach lub lekach przeciwzapalnych. Podłoże może być także pozapalne pojawiające się po ustąpieniu procesu zapalnego albo związane z podeszłym wiekiem. W tym przypadku chodzi o plamy starcze albo soczewicowate. O wiele popularniejszą przyczyną pojawienia się przebarwień skóry są różne zmiany hormonalne. Mogą się one pojawić niemalże jedynie w wypadku kobiet. Zmiany są zauważalne czasem już w przypadku ukończenia 25 roku życia, ale znacznie częściej pojawiają się w wypadku osób, które skończyły 30 rok życia. Do ich ujawniania się najbardziej przyczyniają się zażywane przez konkretną osobę hormony. Mogą to być przykładowo pigułki antykoncepcyjne, naturalne mocne przemiany hormonalne albo terapia (opadające powieki zabieg) hormonalna. Są również osoby, które nie spożywają żadnych lekarstw, ale mają omawiane brzydkie plamy.

gabinet kosmetyczny

Autor: Jim Le
Źródło: http://www.flickr.com
Na szczęście na rynku istnieje bardzo aktywny krem, który może korygować opisywane ciemne plamy na skórze. Był on stworzony z bardzo ekskluzywnego składnika Fucus MCL, który cechuje się tym, że działa na kilku płaszczyznach. Jest on w stanie korygować i zapobiegać pojawianiu się plam pigmentacyjnych oraz różnego rodzaju skaz na powierzchni skóry. Krem Carita na przebarwienia rozjaśnia oraz odżywia cerę, która staje się w większym stopniu jędrna, elastyczna i bardziej jednolita.

Rezultatem jest to, że skóra prezentuje się o wiele młodziej. sposób wykorzystania kremu jest niezwykle prosty, ponieważ należy go stosować rano i wieczorem na oczyszczoną oraz stonizowaną skórę na policzkach i na dekolcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*