We współczesnym świecie coraz popularniejsze stają się procesy tak zwanej medycyny estetycznej. Ostatnio technologia i medycyna rozwinęły się tak bardzo, że medycyna nie jest stosowana wyłącznie do celów wiążących się z ratowaniem zdrowia i życia. Na dzień dzisiejszy jej osiągnięcia wykorzystuje się także do zabiegów czysto estetycznych, zatem wiążących się z wyglądem i samooceną pacjentów. Nierzadko zdarza się bowiem, że pacjenci nie są zadowoleni z wlasnego wyglądu, gdy na przykład wygląd którejś części ciała jest źródłem kompleksów.
Czytaj więcej
Czy pragniemy polepszyć swój wizerunek
Nasze ciało się zmienia, powoli się starzeje oraz traci na jędrności, a to wszystko ma okazję wywoływać negatywny wpływ również na naszą psychikę.
Czytaj więcej
Nowatorskie lasery używane w medycynie, które ma na swoim wyposażeniu między innymi klinika okulistyczna dają osobom cierpiącym na wady wzroku możliwość w całkowicie bezpiecznego i charakteryzującego się małą inwazyjnością usunięcia wad wzroku, do których zaliczane są dalekowzroczność, krótkowzroczność oraz połączenie wskazanych wad z astygmatyzmem. Za pomocą specjalistycznych mikrosoczewek można też leczyć takie wady, jak starczowzroczność.
Czytaj więcej