Choroby oczu – nowoczesne sposoby leczenia

Nowatorskie lasery stosowane w medycynie, które ma na swoim wyposażeniu między innymi klinika okulistyczna dają osobom cierpiącym na wady wzroku możliwość w w stu procentach bezpiecznego i mało inwazyjnego usunięcia wad wzroku, do których zalicza się dalekowzroczność, krótkowzroczność oraz połączenie wskazanych wad z astygmatyzmem. Za pomocą specjalistycznych mikrosoczewek można też usuwać takie wady, jak starczowzroczność.

zbadaj wzrok

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com

Za sprawą tego osoby po czterdziestym roku życia nie muszą sięgać po okulary w trakcie czytania.Obecnie wymienione zabiegi coraz częściej przeprowadzane są przy bardzo małym użyciu narzędzi chirurgicznych. Najbardziej istotne etapy operacji to głównie laserowa korekcja oczu. Klinika okulistyczna mająca profesjonalne lasery daje swoim pacjentom możliwość przeprowadzenia wyjątkowo precyzyjnych zabiegów, które wyróżniają się dodatkowo zaskakująco małą inwazyjnością oraz wyjątkowo wysokim stopniem bezpieczeństwa (nasze kliniki). Laserowa korekcja oczu rozpoczyna się w każdym przypadku od wykonania znieczulenia. Przed zabiegiem do oka zastają podane specjalne krople, co powoduje że sam zabieg korekcji nie wiąże się z żadnym bólem. Pacjenci, którzy mają za sobą laserową korekcję oczu bardzo często, opisując własne wrażenia oraz odczucia występujące podczas operacji, mówią tylko o pojawiającym się w pierwszej fazie delikatnym ucisku. Laserowa korekcja wzroku (wejdź tutaj – badanie wzroku w salonie optycznym Wrocław) stała się błyskawicznym zabiegiem o charakterze ambulatoryjnym i może być wykonywana na obojgu oczach w czasie jednego dnia. Bezpośrednio po zabiegu pacjent przy pomocy opiekuna może wrócić do domu.

leczenie wad wzroku

Autor: Army Medicine
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki zastosowaniu najbardziej nowoczesnych technik operacyjnych możliwe jest także znaczące skrócenie czasu powrotu do pełnej sprawności. W przypadku większości operacji sprawdza się wręcz schemat „w poniedziałek operacja, a w środę już w pracy”. Trzeba pamiętać, że laserowa korekcja oczu to dział chirurgii oka, który nieustannie się rozwija. Zastosowanie coraz to bardziej nowoczesnych laserów przekłada się na zwiększenie komfortu pacjenta. Z tego powodu klinika okulistyczna posiadająca nowoczesne urządzenia cieszy się wyjątkowo dużym powodzeniem i może szczycić się dużą ilością przeprowadzonych operacji. Aktualnie to właśnie z takich klinik decydują się korzystać pacjenci mający wady wzroku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*