Powody do przejścia operacji plastycznych

Powody wykonywania operacji plastycznej uszu są rozmaite. Zwykle sprowadzają się do dużego kompleksu odstawiających małżowin. To odstawanie bywa nierzadko przedmiotem kompleksów.

W wielu przypadkach problem z uszami kończy się nawet załamaniem lub depresją. Specjaliści od chirurgii estetycznej komentują tę kwestię i zapewniają: operacje na uszach są jednymi z prostszych zabiegów na ciele. Z drugiej strony zabieg na uszach, (nie inaczej jak na innych organach ciała) – jeśli już go zaplanujemy – powinien być wykonany profesjonalnie. Kolejne zmiany niosą za sobą zagrożenia, dodatkowe przeżywanie bólu oraz wyszczuplanie zasobów portfela.

estetyka

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Operacja uszu jest zabiegiem, który niesie za sobą natychmiast odczuwalne zmiany. Korekta małżowin odbywa się poprzez chirurgiczne cięcie, a później profilowanie skóry wokół ucha specjalnymi szwami pod ten zabieg. Z reguły największe bóle odczuwane są w pierwszych dniach po zabiegu. Dobrze wtedy mieć pod ręką tabletki przeciwbólowe, które – choć doraźnie i na godziny – ale zmniejszą próg bólu.

Około dwa tysiące złotych – tyle mniej więcej liczą sobie kliniki za operację na małżowinach. Wyprofilowanie małżowin jest dziełem specjalistycznej grupy fachowców w zakresie chirurgii estetycznej. Sam zabieg trwa kilkadziesiąt minut – góra godzinę, a jak opisano po wykonaniu zabiegu trzeba nosić 2 tyg. opaskę. Chirurdzy radzą, aby przez pierwsze godziny po operacji „pocięty” pacjent przebywał w klinice. Rekonwalescencja pod okiem lekarza to lepsza kontrola. Cięcia skóry i delikatne zabiegi, ukłucia i delikatność – obie skrajności łączy chirurgia (kliknij chirurgia stomatologiczna Wrocław z aurident.pl/) estetyczna. W przypadku korekcji uszu znaczące okazuje się nastawienie psychiczne. Dzieci i dorośli decydujące się na operację mają w podświadomości przekonanie o niepożądanym elemencie ciała, mankamencie który nie daje im spokoju. Operacja na małżowinie jest nie tylko zabiegiem fizycznym, ale także w dużej mierze mentalnym. Pozytywne zakończenie, w postaci zadowolenia klienta, tylko doda mu wigoru i sił na dalsze działanie.

Operacje na uszach należy poprzedzić stosownymi badaniami skóry. Sprawdzana jest krzepliwość krwi, odstawić musimy alkohol i papierosy. Zwiększa się wtedy ilość przyswajanej witaminy C, przeważnie do tygodnia przed zabiegiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*