Profilaktyka najlepszą metodą na nieprzyjemne rozstępy, rola Sculptra w nowoczesnej kosmetyce.

Każdy chyba z nas chce wyglądać jak najlepiej, jednak natura często lubi ludziom spłatać figle. Na powierzchni skóry mogą się pojawić różnego rodzaju blizny, przebarwienia czy rozstępy, jakie niekiedy potrafią znacznie pogorszyć wygląd. Niekiedy mogą one wyniknąć z jakiś zaniedbań danej osoby, lecz są też takie na które nie ma się wpływu, powstałe na przykład z powodu choroby albo wypadku.

usuwanie rozstępów

Autor: CROMA
Źródło: CROMA
Wielu kłopotom z wyglądem skóry można jakoś zapobiegać – będzie to najwygodniejsze rozwiązanie i przeważnie również dużo tańsze od ich ewentualnego leczenia.

Interesuje Cię nasz artykuł? Jeśli tak, to zobacz ten unikalny serwis www (https://www.mpmanagement.pl/kobiety/). Zgłębisz tam wiadomości, które będą dla Ciebie absorbujące.

Jeśli się już jednak zaczną pojawiać, to na szczęście obecnie można sobie z większością z nich bardzo dobrze radzić, chociaż oczywiście niekiedy może to sporo kosztować. Najnowocześniejsze urządzenia laserowe, specjalne preparaty, kremy i maści są bardzo skuteczne, radzą sobie z różnymi przebarwieniami skórnymi, plamami, przekrwieniami czy nawet tatuażami. Od pewnego czasu dostępne są także sposoby na usuwanie rozstępów, jakie do niedawna były bardzo dużym problemem dla wielu młodych mam.

Rozstępy przeważnie pojawiają się u kobiet, które spodziewają się dziecka. W wyniku zmian hormonalnych związanych z ciążą maleje elastyczność i wytrzymałość skóry. Jeżeli do tego dołoży się zwiększenie wagi, to w pewnej chwili włókna pęcznieją i na skórze będą się pojawiać cienkie początkowo, a później powiększające się paski. Niestety są one bardzo trwałe i trudne do usunięcia, z tego też powodu najlepszym sposobem jest odpowiednia profilaktyka.

Świetnie będą się w niej sprawdzać różnego rodzaju maści i kremy, jakie pozwalają na nawilżenie skóry i dostarczają składników sprawiających, że stanie się ona bardziej elastyczna i wytrzymała. Jeśli jednak z jakiś powodów rozstępy się jednak wystąpią, to od jakiegoś czasu jest także skuteczny sposób na to, aby sobie z nimi poradzić.

Używa się w nim kwas polimlekowy znany też jako Sculptra. Pobudza on wytwarzanie naturalnego kalogenu i sporo zwiększa sprężystość skóry, i przez swoje właściwości jest coraz szerzej używany w zabiegach odmładzających czy korygujących defekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*