Skóra łojotokowa – jak o nią dbać?

Błyszczący nos, świecące czoło jak też policzki to kłopot nie tylko nastolatków. Cerę tłustą coraz nagminniej mają również osoby po trzydziestce – po największej części kobiety, rzadziej mężczyźni. Jak o nią dbać i czego nie robić w trakcie pielęgnacji? Tłusta cera jest kłopotliwa a także mało estetyczna. Musimy ją często oczyszczać a także nawilżać, by zmniejszyć ilość wydzielanego sebum.

pielęgnacja

Autor: fotolia.pl
Źródło: fotolia.pl
Skóra łojotokowa uznawana jest za zło konieczne, to zaś z powodu wyglądu – cera tłusta jest gruba, ziemista, z widocznymi zaskórnikami, w dotyku lepka od pokrywającego ją łoju. Mimo tych wszystkich negatywów cera łojotokowa ma nieco plusów – jest odporna na działanie mrozu, znakomicie toleruje wodę jak też mydło, jej posiadaczki dłużej cieszą się cerą gładką, bez zmarszczek, zaś w okresie starzenia nie wysusza się. Jednakże ten typ cery na co dzień jest dość kłopotliwy w pielęgnacji, z kolei specyficzny dla skóry łojotokowej nadmiar sebum to nie tylko defekt estetyczny – również większa skłonność do kłopotów ze skórą takich, jak trądzik, bądź infekcje grzybicze (sklep Organique).

To, że cera łojotokowa pokryta jest cienką dostrzegalną warstewką łoju, natomiast nos widać z daleka, wypływa z większej niż normalnie produkcji sebum, wydzielanego poprzez gruczoły łojowe. To, iż jest go nadmiernie dużo, może mieć rozliczne przyczyny. Na nadprodukcję łoju wpływ mogą mieć geny, zaburzenia w pracy układu trawiennego oraz przemiany materii, problemy z hormonami (), stres, niektóre panacea (np.

Gdy uznasz, że znajdujący się w tym miejscu wpis jest godny uwagi, kliknij ten link, a zobaczysz więcej peakpackaging worki foliowe producent podobnych materiałów.

obniżające poziom cholesterolu), nikotyna, niewłaściwa dieta (zwłaszcza uboga w produkty zawierające witaminy A, C, B2 a także E), a nawet nienależyta pielęgnacja.

twarz

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Nie jest prawdą, iż właścicielki łojotokowej cery mogą tylko marzyć o lepszym designie. Dobre kosmetyki a także prawidłowa, systematyczna pielęgnacja mogą przywrócić cerze zdrowy, świeży wygląd, zmniejszyć łojotok jak też rozszerzone pory, wyeliminować zaskórniki. Do pielęgnacji najodpowiedniej używać preparatów z tej samej linii kosmetycznej określonej dla cery łojotokowej. Muszą być to kosmetyki beztłuszczowe – więcej pod linkiem . Podstawowy zestaw pielęgnacyjny to żel do demakijażu, tonik bez zawartości alkoholu, na dzień łagodny lekki krem matująco-nawilżający, najodpowiedniej z filtrem UV, na noc krem regulujący wydzielanie sebum. Niezbędnym uzupełnieniem pielęgnacji są bibułki matujące, maseczka i peeling do skóry łojotokowej. Gdzie kupić wymienione kosmetyki sklep internetowy to znakomite rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*